NIDA.pl
niedziela, 20.01.2019
english version
RAJSKI OGRÓD
Karta rabatowa
Wiedza kluczem do sukcesu
PARTNERZY I SPONSORZY
pafw
FWW
Garncarska Wioska
ban spółdzielczy
Akademia
WMARR
Batory
ASHOKA
NFL
Ośrodek Rozwoju Edukacji
Instytut
Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej
WFOs
LGD
PUP Nidzica
Jesteś tutaj: / Aktualności
Aktualności
X OGÓLNOPOLSKIE SPOTKANIE ORGANIZACJI DZIAŁAJĄCYCH NA OBSZARACH WIEJSKICH


PRZYSZŁOŚĆ, MŁODZIEŻ, WIEŚ, WYZWANIA – Maróz 2011

 

Już po raz dziesiąty Fundacja Wspomagania Wsi i Fundacja NIDA organizują
w Marózie k. Olsztynka Ogólnopolskie Spotkanie Organizacji Działających na Obszarach Wiejskich.

Odbędzie się ono w dniach 19-21 maja 2011r.

W tym roku naszymi partnerami są Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności oraz Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży, która od wielu lat prowadzi program „Równać szanse”. Spotkanie organizowane jest w ramach programu e-VITA i finansowane ze środków Fundacji Wspomagania Wsi oraz Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Tegoroczne spotkanie poświęcone będzie tym spośród nas, którzy nie są już mali, ani jeszcze całkiem dorośli – ludziom w wieku od 12 do 18 lat. Jeszcze nie wiedzą oni, jaki kształt nadadzą swojemu życiu, kim zostaną, gdzie osiądą. Jeszcze nie wyjechali do szkół
w większym mieście, choć za chwilę muszą znaleźć jakiś pomysł na własną przyszłość.
Są w szczególnej sytuacji – świat zmienia się bardzo szybko. Choć nadal dzielą wartości
i uczucia z pokoleniem rodziców czy dziadków, to muszą dać sobie radę w zupełnie innych warunkach ekonomicznych, zawodowych, społecznych. Muszą mieć inne, nowe umiejętności – i właśnie tym chcielibyśmy się zająć w Marózie. Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie,
jak organizacje pozarządowe i środowisko lokalne, pracując dziś z młodymi ludźmi, mogą im pomóc przygotować się do życia w szybko zmieniającym się świecie.

Planowane tematy zajęć to:

  • Wizja przyszłości, przede wszystkim na obszarach wiejskich;
  • Rola Internetu i nowoczesnych technologii;
  • Kompetencje umysłowe i emocjonalne pożądane w przyszłości;
  • Przykłady takiej pracy z młodzieżą, która wyposaży ją w te umiejętności być może skuteczniej niż system formalnej edukacji.

Opisy warsztatów dostępne na stronie: Witryna Wiejska

Po raz pierwszy planujemy zorganizować otwartą wspólną dyskusję, której efektem będą „drogowskazy” do dalszej działalności oparte na wiedzy i doświadczeniu wszystkich uczestników.

Do Maróza zapraszamy przede wszystkim przedstawicieli lokalnych wiejskich organizacji pozarządowych, a także przedstawicieli samorządów, bibliotek, świetlic, kół gospodyń
i innych środowisk z obszarów wiejskich, o ile ich działania adresowane do młodzieży wychodzą poza działalność statutową.

 

Wszystkich zainteresowanych udziałem w Spotkaniu prosimy o wypełnienie on-line formularza rejestrującego dostępnego na stronie Witryny Wiejskiej (http://www.ww.org.pl).

Prosimy o uważne wypełnienie formularza. Po zakończeniu formularz jest automatycznie przesyłany do Fundacji NIDA. Zwrotną pocztą e-mail otrzymają Państwo Ankietę Zgłoszeniową i indywidualny numer rejestracji, który prosimy wpisać na początku ankiety.

 

Zgłoszenia będzie można przesyłać tylko do 15 marca 2011.

UWAGA wypełnione ankiety przesyłamy na adres:

Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA
ul. Rzemieślnicza 3
13-100 Nidzica

Wszystkie uwagi można kierować do Nidzickiej Fundacji Rozwoju NIDA.

Odpowiedzi na pytania udzielają również: 

v w Fundacji NIDA – Magda Pepłowska (face=Tahoma>maroz2011@nida.pl style="LINE-HEIGHT: 150%; FONT-FAMILY: 'Tahoma','sans-serif'; COLOR: #3b3b3b; FONT-SIZE: 10pt; mso-fareast-language: PL; mso-bidi-language: AR-SA">), tel. 89 625 36 51 w. 5

v w Fundacji Wspomagania Wsi – Marta Szymczyk (face=Tahoma>mszymczyk@fww.org.pl style="FONT-FAMILY: 'Tahoma','sans-serif'; COLOR: #3b3b3b; FONT-SIZE: 10pt; mso-fareast-language: PL; mso-bidi-language: AR-SA">), tel. 22 636 25 71 75

Prosimy o uważne wypełnienie poniższego formularza.

Wszystkie dane służyć będą wyłącznie do przygotowania ww. spotkania i nie będą używane bez zgody do innych celów.

Zgłoszenie nie daje gwarancji zakwalifikowania się na spotkanie. Pierwszeństwo będą miały osoby z organizacji, które prowadzą działania, w których uczestniczy młodzież oraz te, które jeszcze nie były w na spotkaniu w Marózie”. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Organizacja spotkania finansowana jest ze środków FWW i PAFW.

pełna lista aktualności
ASHOKA
  
RSWI
  
KSFP
  
PARP
  
2006 - 2019 © Nidzicka Fundacja Rozwoju "NIDA"; wszelkie prawa zastrzeżone CMS by WEB interface