NIDA.pl
niedziela, 20.01.2019
english version
RAJSKI OGRÓD
Karta rabatowa
Wiedza kluczem do sukcesu
PARTNERZY I SPONSORZY
pafw
FWW
Garncarska Wioska
ban spółdzielczy
Akademia
WMARR
Batory
ASHOKA
NFL
Ośrodek Rozwoju Edukacji
Instytut
Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej
WFOs
LGD
PUP Nidzica
Jesteś tutaj: / Aktualności
Aktualności
„Narodowe Czytanie Pana Tadeusza" - 6 października w Garncarskiej Wiosce


W tym roku mija 200 lat od czasu, w którym toczy się akcja poematu Adama Mickiewicza Pan Tadeusz.  W tej szlacheckiej historii, wielka armia Napoleona maszerowała w kierunku Moskwy, a na Litwie miał miejsce ostatni zajazd. Pan Tadeusz stał się epopeją narodową, która jako jedno z arcydzieł literatury stanowi po dziś dzień źródło umiłowania ojczystego kraju oraz świadectwo piękna języka polskiego, charakteru Polaków i dumy narodowej”             

Z  tej okazji  Pan Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski zainicjował 8 września 2012 ogólnopolską akcję „Narodowe Czytanie Pana Tadeusza.”

           

Zainspirowani tym wspaniałym pomysłem  w dniu 6 października 2012 o godz. 14.30 w „Garncarskiej Wiosce” w Kamionce k/Nidzicy, będziemy wspólnie  czytali  wybrane  fragmenty Pana Tadeusza. W tym dniu, w tym wyjątkowym miejscu,  na zakończenie projektu „ Garncarska Wioska – Obywatelska Wioska” poemat ten połączy różne pokolenia i różne środowiska.  Na scenie „Jarzębinowego amfiteatru”  wystąpią: przedsiębiorcy, urzędnicy, studenci, uczniowie, społecznicy,  artyści i pisarze.

            Specjalny egzemplarz Pana Tadeusza zostanie w tym dniu zlicytowany na rzecz programu stypendialnego PRYMUS  dla młodzieży.

 

Reżyserem spektaklu jest  Pan  Andrzej Fabisiak  - Zastępca Dyrektora

Teatru im. Stefana  Jaracza w Olsztynie.

 

Serdecznie zapraszamy.

pełna lista aktualności
ASHOKA
  
RSWI
  
KSFP
  
PARP
  
2006 - 2019 © Nidzicka Fundacja Rozwoju "NIDA"; wszelkie prawa zastrzeżone CMS by WEB interface