NIDA.pl
środa, 16.01.2019
english version
RAJSKI OGRÓD
Karta rabatowa
Wiedza kluczem do sukcesu
PARTNERZY I SPONSORZY
pafw
FWW
Garncarska Wioska
ban spółdzielczy
Akademia
WMARR
Batory
ASHOKA
NFL
Ośrodek Rozwoju Edukacji
Instytut
Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej
WFOs
LGD
PUP Nidzica
Jesteś tutaj: / Aktualności
Aktualności
Praktyczne akcje wolontariatu
BUDUJEMY RAJSKI OGRÓD

W ramach projektu „Wolontariat pracowniczy – szkoła społecznej odpowiedzialności” w sierpniu i we wrześniu w RAJSKIM OGRODZIE odbyły się kolejne akcje budowania Ogrodu w ramach wolontariatu pracowniczego.

Od początku tego roku w Ogrodzie pracowało już blisko 200 osób. Każda z nich otrzyma bezterminowy bezpłatny bilet wstępu do RAJSKIEGO OGRODU.

W sierpniu i we wrześniu przy okazji akcji wolontariatu pracowniczego w Rajskim Ogrodzie odbyły się spotkania Klubu Odpowiedzialnych Społecznie, na których uczestnicy wymieniali się doświadczeniami ze społecznego zaangażowania, korzyściami dla firm i społeczeństwa wynikające z zaangażowania biznesu w tego rodzaju akcje społeczne.

Dzięki wolontariuszom biorącym udział w akcjach urządzania Ogrodu, powstają nowe zakątki, a te już urządzone pięknieją i zmieniają wygląd całego Ogrodu. Powstają również nowe instalacje Parku Dydaktycznego.

 

29 sierpnia 30 osób - pracownicy Fundacji NIDA oraz członkowie stowarzyszenia "Uniwersytet III wieku" tworzyli kamienne kaskady przy zakątku kamiennym, urządzali rajską górkę oraz zasadzali wrzosowisko.

Członkowie Uniwersytetu Trzeciego wieku w sierpniu i we wrześniu ponownie licznie włączali się do akcji wolontariatu. Pomagali pracownikom Fundacji NIDA w budowaniu kaskad oraz wyrównali teren pod założenie sadu oraz poletka zbożowego i ogrodu mazurskiego.

 

 

 

 

 

 

29 września 9 uczestników szkolenia PCPR urządzili rabatę przy Parku Dydaktycznym.

 

 

 

7 września 20 tegorocznych stypendystów Nidzickiego Funduszu Lokalnego także chętnie włączyło się w budowanie RAJSKIEGO OGRODU. Wyrównali powierzchnię pod sad oraz poletka zbożowego sąsiadującego z zakątkiem kamiennym.

 

 

 

 

 

25 września członkowie Polskiego Czerwonego Krzyża również dołożyli swój wysiłek do tworzenia RAJSKIEGO OGRODU. Przygotowali sad jabłkowy i gruszkowy.

 

 

 

 

Do tworzenia RAJSKIEGO OGRODU w ramach wolontariatu pracowniczego przyłączają się także firmy nidzickie. Poprzez takie akcje poszerzają grono firm społecznie odpowiedzialnych. Wprowadzając ideę społecznego zaangażowania biznesu w swoją działalność, firmy te budują swój kapitał na przyszłość oraz tworzą pozytywny wizerunek przedsiębiorstwa.

24 września pracownicy firmy Wiejak Sp. z o.o. z Nidzicy zamontowali dwa wykonane przez ich firmę słupy świetlne w Ogrodzie Tajemnic oraz stół interaktywny dla dzieci w zakątku bajkowym RAJSKIEGO OGRODU.

 

 

 

 

 

Firma ELDA z Nidzicy zasponsorowała i wykonała Tarczę Newtona do RAJSKIEGO OGRODU. Pracownicy firmy ELDA zamontowali Tarczę w zakątku dydaktycznym.

 

 

 

 

Centrum Ogrodnicze Orzechowski wykonało rabatę przy poletku sportowym.

Budując RAJSKI OGRÓD tworzymy NASZE DOBRO WSPÓLNE!

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do współpracy w budowie RAJSKIEGO OGRODU.

Kontakt: Magdalena Moszczyńska - nida@nida.pl Ewa Sutkowska – e.sutkowska@nida.pl">Roman">e.sutkowska@nida.pl Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. ,

Tel. 89 625 36 51 wew. 5

__________________________________________________________

Projekt „Wolontariat pracowniczy – szkoła społecznej odpowiedzialności” współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich

pełna lista aktualności
ASHOKA
  
RSWI
  
KSFP
  
PARP
  
2006 - 2019 © Nidzicka Fundacja Rozwoju "NIDA"; wszelkie prawa zastrzeżone CMS by WEB interface