NIDA.pl
niedziela, 20.01.2019
english version
RAJSKI OGRÓD
Karta rabatowa
Wiedza kluczem do sukcesu
PARTNERZY I SPONSORZY
pafw
FWW
Garncarska Wioska
ban spółdzielczy
Akademia
WMARR
Batory
ASHOKA
NFL
Ośrodek Rozwoju Edukacji
Instytut
Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej
WFOs
LGD
PUP Nidzica
Jesteś tutaj: / Aktualności
Aktualności
Maróz 2013
XII Ogólnopolskie Spotkanie Organizacji Działających na Obszarach Wiejskich

 

 

XII Ogólnopolskie Spotkanie Organizacji Działających na Obszarach Wiejskich odbędzie się w dniach 23-25 maja 2013 roku w  Marózie koło Waplewa.

                           

Będziemy wspólnie szukać odpowiedzi na pytania o udział obywateli w  życiu publicznym: 

Jak być aktywnym obywatelem?

Jak dobrze uczestniczyć w życiu publicznym? 

Czym jest przestrzeń obywatelska i jak ją dobrze zagospodarować?

 

W ubiegłym  roku zajmowaliśmy się relacjami między organizacją pozarządową a lokalnym samorządem – podstawami komunikacji oraz prawa. W tym roku chcemy skupić się na przestrzeni pomiędzy samorządem a „poszczególnym” obywatelem. Uważamy, że przedstawiciele wiejskich organizacji są wyjątkowo świadomi idei obywatelstwa i chcielibyśmy, aby potrafili oni zachęcić innych mieszkańców do aktywności, nie tylko w imię interesów konkretnej organizacji, ale wspólnoty jako całości.

Celem tegorocznego Spotkania będzie pokazanie, jak zaangażowanie mieszkańców - członków wspólnoty lokalnej – obywateli w wiele spraw  dotyczących funkcjonowania wspólnoty i jej członków  przyczynia się do poprawy jakości życia (i sprawia, że dany  wspólnota rozwija się lepiej). Zajmiemy się zagadnieniami ogólnymi takimi jak: rola radnych, komunikacja obywateli z władzami samorządowymi oraz rola organizacji społecznych w tej komunikacji, dostęp do informacji publicznej czy konstruktywny potencjał tkwiący w sytuacjach konfliktowych. Pokażemy, jakie mechanizmy zawarte w obowiązującym prawie mogą wykorzystać obywatele, by  uczynić swój głos słyszalnym, by mieć  wpływ na decyzje lokalnych władz.

Do udziału w tegorocznym Spotkaniu zapraszamy aktywnych obywateli, osoby, które mają chęć i widzą wartość w angażowaniu się w życie wspólnot, a nie zajmują się wyłącznie jednym wąskim (choćby i najważniejszym) problemem.   W lutym 2013 na stronie internetowej Fundacji Wspomagania Wsi oraz na Witrynie Wiejskiej umieścimy formularz zgłoszeniowy i wstępny program spotkania.

Organizatorami spotkania są Fundacja Wspomagania Wsi i Nidzicka Fundacja Rozwoju „NIDA”. Spotkanie współfinansowane jest przez Fundację Wspomagania Wsi i Polsko-Amerykańską Fundację Wolności.

     

            pełna lista aktualności
ASHOKA
  
RSWI
  
KSFP
  
PARP
  
2006 - 2019 © Nidzicka Fundacja Rozwoju "NIDA"; wszelkie prawa zastrzeżone CMS by WEB interface