NIDA.pl
środa, 16.01.2019
english version
RAJSKI OGRÓD
Karta rabatowa
Wiedza kluczem do sukcesu
PARTNERZY I SPONSORZY
pafw
FWW
Garncarska Wioska
ban spółdzielczy
Akademia
WMARR
Batory
ASHOKA
NFL
Ośrodek Rozwoju Edukacji
Instytut
Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej
WFOs
LGD
PUP Nidzica
Jesteś tutaj: / Aktualności
Aktualności
Sukces wizyt studyjnych w Garncarskiej Wiosce
Dzięki dofinansowaniu z Programu Operacyjnego - Fundusz Inicjatyw Obywatelskich (FIO), działalność rozpocznie ponad 7 nowych stowarzyszeń w regionie Warmii i Mazur.

W dniu 15.11.2009 odbyło się ostatnie szkolenie w ramach wizyt studyjnych projektu „Inkubator Przedsiębiorczości  Społecznej Garncarska Wioska”.

W dwudniowych wizytach studyjnych wzięło udział ogółem 78 osób z różnych miejscowości i wsi.Tematyka spotkań krążyła wokół przedsiębiorstw społecznych i działalności organizacji pozarządowych.

Zajęcia odbywały się w Garncarskiej Wiosce w Kamionce, dzięki czemu wszyscy mieli okazję zobaczyć możliwości i działalność przedsiębiorstw społecznych.  Motywacja ta wzbudziła w uczestnikach zapał i chęć realizacji własnych pomysłów na rzecz poprawy sytuacji we własnych „małych ojczyznach” (nie tylko tej ekonomicznej, ale przede wszystkim społecznej).

Uczestnicy wykazali się dużym zaangażowaniem i aktywnością, dzięki czemu zostanie utworzonych  7 nowych stowarzyszeń, które będą działać na rzecz swoich społeczeństw lokalnych. W czasie kolejnych szkoleń członkowie nowych stowarzyszeń wspólnie z trenerami i specjalistami napiszą projekty, by zrealizować swoje marzenia i pomysły na podniesienie rangi swoich wsi i miejscowości.

Nidzicka Fundacja Przedsiębiorczości NIDA wraz z trenerami będzie wspierać  aktywnych w każdym zakresie działań na rzecz społeczeństwa.

pełna lista aktualności
ASHOKA
  
RSWI
  
KSFP
  
PARP
  
2006 - 2019 © Nidzicka Fundacja Rozwoju "NIDA"; wszelkie prawa zastrzeżone CMS by WEB interface