NIDA.pl
niedziela, 20.01.2019
english version
RAJSKI OGRÓD
Karta rabatowa
Wiedza kluczem do sukcesu
PARTNERZY I SPONSORZY
pafw
FWW
Garncarska Wioska
ban spółdzielczy
Akademia
WMARR
Batory
ASHOKA
NFL
Ośrodek Rozwoju Edukacji
Instytut
Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej
WFOs
LGD
PUP Nidzica
Jesteś tutaj: / Aktualności
Aktualności
IX OGÓLNOPOLSKIE SPOTKANIE ORGANIZACJI DZIAŁAJĄCYCH NA OBSZARACH WIEJSKICH
Fundacja Wspomagania Wsi, Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA oraz Polsko Amerykańska Fundacja Wolności zapraszają na
IX OGÓLNOPOLSKIE SPOTKANIE ORGANIZACJI DZIAŁAJĄCYCH NA OBSZARACH WIEJSKICH, MARÓZ 2010


 

 

 

IX SPOTKANIE ORGANIZACJI DZIAŁAJĄCYCH NA OBSZARACH WIEJSKICH

Maróz, 20-22 maja 2010

 

 

Fundacja Wspomagania Wsi, Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA oraz Polsko Amerykańska Fundacja Wolności zapraszają na

IX OGÓLNOPOLSKIE SPOTKANIE ORGANIZACJI DZIAŁAJĄCYCH NA OBSZARACH WIEJSKICH, MARÓZ 2010

Co roku, od dziewięciu lat, w maju w Marózie koło Waplewa (woj. warmińsko-mazurskie) spotykają się przedstawiciele lokalnych organizacji działających we wsiach lub małych miasteczkach. Spotkania są okazją do poszerzenia umiejętności zarządzania organizacją, poznania sprawdzonych i dobrych projektów rozwoju lokalnego, uzyskania informacji o możliwościach finansowania nowych inicjatyw oraz nawiązania kontaktów i wymiany doświadczeń.

Tegoroczne spotkanie odbędzie się w dniach 20-22 maja.

W czasie Spotkań ponad 500 przedstawicieli lokalnych NGO uczestniczy w seminariach i warsztatach poświęconych konkretnemu tematowi. W roku 2009 Spotkanie przebiegało pod hasłem Internet Krajobraz Sztuka Edukacja. Rok wcześniej dyskutowaliśmy o dziedzictwie Kulturowym.

Tegoroczne spotkanie organizacji wiejskich w Marózie poświęcone będzie edukacji najmłodszych – dzieci od 0 do 10 lat. Będziemy też rozmawiać o tym, jak praktycznie wykorzystać Internet w organizowaniu wczesnej edukacji.

 

Spotkanie jest organizowane w ramach Programu „Wieś aktywna. Budowanie społeczeństwa informacyjnego e-VITA III” [zobacz]. Sponsorami Spotkania są Fundacja Wspomagania Wsi i Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności.

Rejestrację organizacji chętnych do udziału w Spotkaniu rozpoczniemy w lutym 2010.

Chcielibyśmy poprzez wykłady i warsztaty:

*       przekonać uczestników, że inwestowanie w małe dzieci opłaca się nie tylko rodzicom, ale przede wszystkim całej społeczności lokalnej;

*       zachęcić do rozpoczęcia różnorodnych działań na rzecz dzieci, pokazać rozmaite ich formy, np. zakładanie przedszkoli, organizowanie grup zabawowych dla maluchowi ich rodziców, zajęć prowadzonych m.in. metodą projektową, włączenie pokolenia babć i dziadków w działania edukacyjne, a także radzenie sobie ze specyficznymi problemami wychowawczymi;

*       zachęcić do zaangażowania w takie działania nie tylko organizacje pozarządowe, ale także władze gminy, świetlice, biblioteki, parafie,

*       zwrócić uwagę na fakt, że faktyczne bariery społeczne i edukacyjne da się najskuteczniej i najtaniej zniwelować pracując właśnie z najmłodszymi dziećmi. Każde działanie wyrównujące szanse, adresowane do młodzieży w wieku szkolnym jest trudniejsze – o czym doskonale wiedzą nauczyciele i działacze społeczni;

*       wreszcie pokazać sposoby wykorzystania komputerów i Internetu (m. in. znajdywania potrzebnych informacji, nawiązywania kontaktów, komunikacji, promocji działań, tworzenia kampanii społecznych, projektowania ulotek/plakatów itp. Poruszymy też tematy korzystania z komputerów i Internetu przez najmłodszych: wartych polecenia programów edukacyjnych i stron internetowych, bezpieczeństwa dzieci korzystających z Internetu, polecanych i niepolecanych praktyk.

Zapraszamy organizacje, które chciałyby się dowiedzieć co oraz w ramach jakich środków finansowych można zrobić dla rozwoju małych dzieci; które są chętne i gotowe do nawiązania otwartej współpracy z różnymi partnerami w swoim środowisku.

Zapraszamy jak zwykle po dwie osoby z danej organizacji, przy czym w tym roku wyjątkowo pierwszeństwo będą miały te organizacje, które wytypują jedną osobę z własnego składu oraz drugą z tej samej miejscowości, ale będącą przedstawicielem innego organu – np. świetlicy, urzędu gminy, biblioteki itp.

Program spotkania przygotowywany jest we współpracy z Fundacją Rozwoju Dzieci im. Jana Amosa Komeńskiego

 

Wszystkich zainteresowanych udziałem w Spotkaniu prosimy o wypełnienie on-line formularza rejestrującego dostępnego na stronie Witryny Wiejskiej (http://www.ww.org.pl/strona.php?p=2585). Po zakończeniu formularz jest automatycznie przesyłany do Fundacji NIDA.

Prosimy o uważne wypełnienie formularza. Po zakończeniu formularz jest automatycznie przesyłany do Fundacji NIDA. Zwrotną pocztą e-mail otrzymają Państwo Ankietę Zgłoszeniową i  indywidualny numer rejestracji, który prosimy wpisać na początku ankiety.

Zgłoszenia będzie można przesyłać tylko do 19 marca 2010.

UWAGA wypełnione ankiety przesyłamy na adres:

Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA
ul. Rzemieślnicza 3
13-100 Nidzica

Wszystkie uwagi można kierować do Nidzickiej Fundacji Rozwoju NIDA.
Odpowiedzi na pytania udzielają również: 

*    w Fundacji NIDA – Magda Pepłowska (face=Tahoma>maroz2010@nida.pl), tel. 89 625 36 51 w. 5

w Fundacji Wspomagania Wsi – Marta Szymczyk (face=Tahoma>mszymczyk@fww.org.pl), tel. 22 636 25 71 75

 

 

 

 

 

pełna lista aktualności
ASHOKA
  
RSWI
  
KSFP
  
PARP
  
2006 - 2019 © Nidzicka Fundacja Rozwoju "NIDA"; wszelkie prawa zastrzeżone CMS by WEB interface