NIDA.pl
niedziela, 20.01.2019
english version
RAJSKI OGRÓD
Karta rabatowa
Wiedza kluczem do sukcesu
PARTNERZY I SPONSORZY
pafw
FWW
Garncarska Wioska
ban spółdzielczy
Akademia
WMARR
Batory
ASHOKA
NFL
Ośrodek Rozwoju Edukacji
Instytut
Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej
WFOs
LGD
PUP Nidzica
Jesteś tutaj: / Aktualności
Aktualności
KONKURS POLSKA PIĘKNIEJE. ZAGŁOSUJ
Przedsiębiorstwo Społeczne „Garncarska Wioska” z Kamionki (k/Nidzicy), jako jedyna inicjatywa z woj. warmińsko-mazurskiego, uczestniczy w III edycji konkursu „Polska pięknieje - 7 cudów Funduszy Europejskich”.

 

Przedsiębiorstwo Społeczne „Garncarska Wioska” z Kamionki (k/Nidzicy), jako jedyna inicjatywa z woj. warmińsko-mazurskeigo, uczestniczy w III edycji konkursu „Polska pięknieje - 7 cudów Funduszy Europejskich”.

Celem  konkursu organizowanego przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego jest wyłonienie najlepszych projektów zrealizowanych przy współfinansowaniu z Funduszy Europejskich, które przyczyniły się do podniesienia atrakcyjności turystycznej i kulturalnej Polski.  Spośród 138 zgłoszonych projektów wybrano 21 najlepszych w 7 kategoriach.

Garncarska Wioska to pomysł na pozarolniczą działalność gospodarczą, opartą na starych, ginących zawodach rzemieślniczych, tradycyjnych technologiach i zwyczajach. To modelowe przedsiębiorstwo społeczne funkcjonujące na wsi, produkujące i świadczące usługi w zakresie garncarstwa, krawiectwa, papieru czerpanego, agroturystyki i turystyki zielonej. To nowa specjalizacja dla jednej z mazurskich wsi - Kamionki oraz możliwość włączenia w inicjatywę mieszkańców innych wsi z rejonu Nidzicy.

Zapraszamy do odwiedzania Garncarskiej Wioski w Kamionce koło Nidzicy (dojazd trasą E7, zjazd w Kanigowie pomiędzy Mławą i Nidzicą) i w sieci www.garncarskawioska.pl, gdzie już 7 sierpnia b.r. odbędzie się Festiwal Ballad Bułata Okudżawy, a 28 sierpnia sztuka teatralna „Drzewo”.

Zachęcamy do obejrzenia reportażu TVP i oddania głosu w konkursie właśnie na Garncarską Wioskę,(www.polska-pieknieje.eu), która nominowana jest w kategorii obszary wiejskie (dół strony). Należy kliknąć na zdjęcie, wówczas umożliwi się projekcję filmu. Pod filmem znajdują się flagi. Kliknięcie na piątą flagę oznacza przyznanie maksymalnej liczby 5 punktów.

Dziękujemy za oddanie głosu na „Garncarską Wioskę”

Źródło – Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, www.polskpieknieje.gov.pl

 

pełna lista aktualności
ASHOKA
  
RSWI
  
KSFP
  
PARP
  
2006 - 2019 © Nidzicka Fundacja Rozwoju "NIDA"; wszelkie prawa zastrzeżone CMS by WEB interface